Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak potężny wpływ na Twoje życie ma głos wewnętrznego krytyka?

September 15, 2017

Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, co mogłabyś zyskać, gdybyś zamieniła głos wewnętrznego krytyka z blokującego, na wspierający?

 

Byś może pomyślałaś nawet o tym, jak mogłoby to wpływać na innych ludzi, a także o tym, że byłabyś w stanie realizować swoje cele łatwiej i szybciej?
Możliwe też, że przyszły Ci na myśl marzenia, po które bałaś się sięgać,
bo wewnętrzny krytyk podcinał ci skrzydła.
Jeśli umiesz to sobie wyobrazić,
to pomyśl, o ile lepiej poczujesz się, kiedy będziesz już mogła powiedzieć sobie „zrobiłam to!” 

 

Jestem pewna, że z łatwością potrafisz przypomnieć sobie sytuacje, w których twój wewnętrzny krytyk sprawił, że wycofałaś się z działania, że straciłaś wiarę w to,
że dasz radę. Czy kiedykolwiek podejmowałaś jakieś ważne decyzje, kiedy to głos krytyka wywoływał u Ciebie negatywne emocje, zbijał Cię z tropu i krytykował Cię bezlitośnie? A co wtedy działo się z twoimi przekonaniami na temat siebie, otaczających cię ludzi i świata?

 

Za każdym razem, kiedy w mojej głowie pojawiają cię negatywne myśli, kiedy bezlitośnie rozprawiam się z nimi za pomocą znanych mi sposobów w całym ciele czuję ogromną ulgę - taką, która pojawia się, kiedy czujesz się ze sobą zupełnie bezpiecznie i pewnie.

 

 

Poświęć dziś 15 minut tylko dla siebie. Wróć na moment do „stuningowanego koła życia” ,które znajdziesz TUTAJ i zastanów się, w których obszarach Twojego koła, Twój wewnętrzny krytyk pojawia się najczęściej i na które z nich ma największy wpływ?

 

Być może jest to obszar „kariera i życie zawodowe”, bo zdałaś sobie sprawę, 
że nawet mając wiedzę i narzędzia, potrzebne do rozwijania czy prowadzenia swojego biznesu, brakuje ci jednak odwagi i pewności siebie, żeby wprowadzać je w życie, a twój wewnętrzny krytyk często ci o tym przypomina?
 Albo od dawna chcesz zmienić pracę, ale nie czujesz się wystarczająco pewna siebie, żeby iść na rozmowę kwalifikacyjną do innej firmy?

 

Być może jest to obszar „rodzina i przyjaciele”, w którym rozbrzmiewa głos krytyka, który powtarza, że powinnaś starać się jeszcze bardziej, dawać z siebie, żeby być dobrą matką czy w pełni akceptowaną przez otoczenie przyjaciółką?

 

A może pomyślisz o obszarze „zdrowie i sprawność fizyczna", bo nie czujesz się wystarczająco dobrze w swoim ciele, a krytyk nieustannie przypomina Ci o tym,
że po raz kolejny byłaś beznadziejna i nie potrafiłaś zrzucić tych kilku kilo? 

 

Następnie  weź kartkę i długopis i odpowiedz sobie na pytanie co by
się stało, gdybym miała taką super moc, że dogadałabym się ze swoim krytykiem, a jego negatywne słowa traktowałabym tylko jako wskazówkę, którą z łatwością umiałabym podważyć?

 

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak potężny wpływ na Twoje życie ma głos wewnętrznego krytyka?

 

Czy jesteś świadoma „super-mocy”, jaką da ci rozpracowanie  swojego wewnętrznego krytyka i blokujących myśli, które stoją Ci na drodze?

 

Jeżeli tak - kliknij TUTAJ i zapisz się na bezpłatną konsultację wstępną.

 

Całuję,

 

 

Please reload

Wyróżnione posty

58 rzeczy, których prawdopodobnie o mnie nie wiesz (i możliwe, że nie chcesz wiedzieć...)

March 30, 2018

1/6
Please reload

Ostatnio dodane
Please reload