Epidemia perfekcjonizmu, czyli jak skutecznie nie realizować swoich celów


Kręcimy się w perfekcyjnym kołowrotku, próbując dogonić swoje perfekcyjnie wyznaczone cele, zachować perfekcyjnie pozytywne nastawienie i perfekcyjną motywację.

W ostatnich czasach perfekcjonizm to wręcz epidemia, która coraz szerzej rozprzestrzenia się, głównie wśród kobiet. Perfekcyjne ciało, perfekcyjna pani domu, perfekcyjnie podany obiad- takie obrazki fundują nam na co dzień bilbordy, czasopisma i telewizyjne reklamy.

A w pracy? Perfekcyjny raport, artykuł na bloga pisany od miesięcy, który stracił już nadzieję na bycie wystarczająco dobrym do publikacji i wciąż rosnący stos książek do przeczytania, jako wyznacznik naszych ciągle zbyt małych kompetencji.

To tylko kilka z przykładów tego mocno przereklamowanego zjawiska.

Skąd bierze się perfekcjonizm? Jest to jedno z zachowań, jakie uruchamiamy, jako reakcję na czarne myśli podsyłane nam przez wewnętrznego krytyka, które niezwykle skutecznie blokuje naszą motywacje do działania.

Czas wziąć sprawy w nasze babskie ręce i niech moc ,,nie perfekcjonizmu" będzie z wami!

Całuję!

#perfekcjonizm #pogromczyniczarnychmyśli #pracowniaciałaiumysłu #krytykwewnętrzny #motywacjadodziałania #pozytywnemyślenie #czarnemyśli #magdakrzysztoporskacoaching #coachingonlinekraków

Wyróżnione posty
Ostatnio dodane