Kuloodporna kawa - Bulletproof Coffee

O kuloodpornej kawie słyszałam już nie raz, ale dopiero dziś spróbowałam jej po raz pierwszy. Właśnie dlatego piszę o niej dopiero dziś - nigdy nie piszę o czymś, czego nie spróbowałam i co nie wiem jak działa

Co to w ogóle takiego?

Kawa kuloodporna to nic innego, jak czarna kawa z masłem i olejem kokosowym. Wiem, brzmi strasznie i tucząco, ale nic bardziej mylnego. Jeśli chodzi o smak - jest naprawdę dobra. Według mnie olej kokosowy i masło dodaje takiemu kawowemu szatanowi odrobinę łagodności.

Kofeina zawarta w kawie zapewni Ci zastrzyk energii na wiele godzin, a spora dawka tłuszczu spowoduje, że dłużej będziesz się czuła najedzona. Ta kuloodporna mikstura skutecznie zahamuje apetyt. To świetne rozwiązanie dla osób odchudzających się, gdyż zwiększone spożycie tłuszczu, jednocześnie przy ograniczonym spożyciu węglowodanów hamuje łaknienie. Pijąc na śniadanie kawę z masłem, redukujesz ilość przyswajanych kalorii w ciągu dnia. Poza tym kulooodporna kawa zwiększa koncentrację - to naprawdę działa, przetestowałam na własnej skórze, w ostatnim czasie zawsze piję filiżankę przed nauką anatomii :)

Kawa z masłem i olejem kokosowym to świetny sposób na poranne śniadanie przed bieganiem lub treningiem.

Jak zrobić kuloodporną kawę?

- zaparz kawę jak do tej pory -najlepiej żeby była to Arabica

- dodaj 2 łyżeczki masła (najlepiej klarowanego)

- i do tego 2 łyżeczki oleju kokosowego

Taką mieszankę należy zblendowac. Ja zapodziałam gdzieś blender, wiec używam shakera. I wiesz co? Wychodzi idealnie.

Do kawy możesz dodać mleko kokosowe lub przyprawy, np cynamon czy kardamon

Skąd to się w ogóle wzięło?

Autorem tego dziwactwa jest amerykański przedsiębiorca i biznesmen - Dave Asprey, który zwrócił uwagę na to w jaki sposób Tybetańczycy parzą herbatę. Okazało się, że po zaparzeniu łączą ją z masłem wytworzonym z mleka zamieszkujących Tybet jaków. Ale dlaczego Dave postanowił zamienić herbatę na kawę? "Pomysł herbaty z masłem nie brzmi dobrze. Do kawy naturalnie zwykło dodawać się u nas mleko. Postanowiłem więc unowocześnić tybetańską tradycję. Przy okazji kofeina z kawy stanowi wysoki zastrzyk energii i zupełnie inaczej niż herbata wpisuje się w nasz intensywny styl życia" - komentował. "Połączenie kawy i tłuszczu spowoduje ograniczenie apetytu i jednocześnie zapewni przypływ energii. Nie musimy spożywać niczego w formie stałej, żeby zyskać energię na początku dnia" - tak mówił o swojej kuloodpornej kawie.


Wyróżnione posty
Ostatnio dodane