Zbadaj tarczycę – zadbaj o ciało i umysł

 

 Dbamy o siebie, trenujemy, zdrowo jemy, chadzamy do fryzjerów i na masaże, perfekcyjnie dobieramy torebkę do butów. Prawda jest jednak brutalna – na nic się nam to nie zda, jeśli nie zadbamy o swoje zdrowie. Ponieważ obiecałam, że będę kompleksowo zajmowała się Waszym ciałem i umysłem, postanowiłam ruszyć z nietypową akcją. Nie, nie będzie to akcja "schudnij do lata", do której namawia Was większość trenerek (zresztą sama też robię podobne akcje😉) . Będzie to akcja profilaktyczna - „Zbadaj Tarczycę”.

Dlaczego to ważne?

Tarczyca to dla nas kluczowy gruczoł. Nie tylko reguluje przemiany metaboliczne i działanie innych hormonów w organizmie, ale także jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego. Mamy do nieszczęście, że jest bardzo podatny na różne patologie i schorzenia, które nie tylko uprzykrzają nam życie, ale mogą mu nawet zagrozić.

Na co zwrócić uwagę?

Objawów problemów z tarczycą jest bardzo wiele. Nie, nie planuję Cię straszyć i wpędzać w obsesję, ale jeśli masz dziwne zmiany nastrojów, zaburzenia układu krążenia lub przewodu pokarmowego, zmęczsnie, zaburzenia miesiączkowania, utratę lub przyrost wagi, wypadanie włosów – warto zrobić badania. Nawet jeśli czujesz się w pełni sił, zachęcam Cię do podjęcia wyzwania i przebadania się. Czasem tarczyca nie daje o sobie znać, mimo, że jesteś genetycznie obciążona. Krótki test pozwoli sprawdzić czy nie powinnaś przypadkiem bardziej o siebie zadbać.

Na czym polega wyzwanie?

Proponuję Ci bardzo prosty układ – w tym miesiącu zamiast na kawę z koleżanką, umówcie się na wspólny wypad do centrum medycznego na badanie TSH. Będzie wymagane pobranie krwi (wiem, że tego nie lubisz, ale potraktuj to jako inwestycję w swoje zdrowie). Po co Ci koleżanka? By zachęcić jak największą liczbę kobiet do prawdziwego dbania o siebie. Po wyjściu z badania zróbcie sobie wspólnie zdjęcie i wyślijcie mi. Pokażmy innym, że warto i że trzeba. A przede wszystkim to, że prawdziwie zdrowie i siła biorą się ze świadomego dbania o siebie.

Wchodzisz w to?

 

Pozdrawiam,

Magda

 

Jeśli podoba Ci się to, co piszę - wyślij koleżance :)

Please reload

Wyróżnione posty

58 rzeczy, których prawdopodobnie o mnie nie wiesz (i możliwe, że nie chcesz wiedzieć...)

March 30, 2018

1/6
Please reload

Ostatnio dodane
Please reload